
Plastikos chirurgas D. Radzevičius apie populiariausiais operacijas: „Vieni nori atrodyti kuo natūraliau, kiti – kuo dirbtiniau“
prieš 8 valandas
0
3
Vienas žinomiausių plastikos chirurgų Lietuvoje Darius Radzevičius sako nusistebėjęs, kai kolegos, pasaulio mastu aptardami operacijų tendencijas, pabrėžia, jog šiais metais populiaru atrodyti natūraliai, mat jo paties praktikoje tokia filosofija gyvuoja jau tris dešimtmečius. „Plastinės operacijos turi nesimatyti“, - tikina gydytojas, tuo pačiu užsimindamas ir apie kategoriškai priešingas madas, kuomet dirbtinumu siekiama į save atkreipti dėmesį.
Šį šeštadienį „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus prie ekranų kvies laida „Gyvenimas versle“, kurioje uždangas į nematomą savo industrijų pasaulį praskleidžia tiek žinomi, tiek nauji prekiniai ženklai, už kurių sėkmingų verslo istorijų yra žmonės, nuolatiniai sprendimai ir iššūkiai. Paskutinėje šeštojo sezono laidoje laukia pokalbis su plastikos chirurgu Dariumi Radzevičiumi, kuris jau daugiau nei dvidešimt metų ištikimai dirba vienoje seniausiai Lietuvoje veikiančių medicinos klinikų „Sugihara“.
„Klinikos filosofija sutapo su manąja, o ši, bėgant laikui, išliko tokia pati, kad plastinės operacijos turi nesimatyti. Nesvarbu, kas yra atlikta: didintos krūtys, padaryta nosies plastika ar veido patempimas – to turi nesimatyti. Todėl man keista, kai pasaulio plastikos chirurgai, aptardami tendencijas, sako, kad šiais metais yra populiaru atrodyti natūraliai gražiai. Man tai visiškai nieko naujo, nes tokia mano darbo filosofija jau tris dešimtmečius, kai pacientės nori po operacijos grįžti atrodančios tarytum pailsėjusios, atjaunėjusios, jog nebūtų aišku kodėl jos taip gerai atrodo. Nors pasaulyje šiuo metu vyrauja dvi viena kitai prieštaraujančios kryptys – vieni nori atrodyti kuo natūraliau, kiti – kuo dirbtiniau, taip atkreipiant į save dėmesį“, - pasakos plastikos chirurgas.
Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių plastinių operacijų galimybių žvalgosi svetur, o Turkija tapusi viena iš populiariausių šalių, į kurią vykstama patobulinti savosios išvaizdos. Darius Radzevičius tikina, kad medicininis turizmas nėra nauja praktika, nes užsienyje gausu patyrusių profesionalių chirurgų, tačiau jų paslaugos tikrai nekainuoja pigiau, o viliojančių pasiūlymų reklamas dažnai lydi rizika dėl rezultatų kokybės.
„Medicininis turizmas gali būti ne tik į Turkiją, bet ir į Tailandą, Kostą Riką, Kolumbiją. Tiesiog žmonės ieško, kur atlikti tą pačią operaciją pigiau. Jeigu kalbėtume apie plaukų transplantaciją ar nosies plastiką, tai turkų chirurgai yra puikūs, nes jų pačių šalyje nemaža dalis tiek moterų, tiek vyrų nori pakeisti savo pačių nosies formą, bet geri plastikos chirurgai nekainuos pigiau, greičiausiai jie kainuos net gerokai brangiau“, - tikins gydytojas.
Tad tris dešimtmečius Lietuvoje veikianti klinika „Sugihara“, kurioje dirba Darius, sėkmingai vysto savo veiklą ir siekdami plėtros, jau planuoja persikelti į naujas patalpas kur kas didesniame pastate. Plastikos chirurgas pasakoja, kad tuo pačiu bus atnaujinta ir moderni įranga, kuri leis ir toliau teikti aukščiausios kokybės paslaugas.
„Kas liečia plastinę chirurgiją, tai mano praktikoje Lietuvoje šiuo metu populiariausios yra senstančio veido operacijos. Antroje vietoje būtų nosies formos korekcijos, o trečioje – krūtų“, - statistika dalinsis D. Radzevičius.
Kita laidos tema nukels į Šiaulius, kur įsikūręs šeimos verslas „Gamkalvė“. Projektų vadovė Rima Adomėnė pasakoja, kad viskas prasidėjo nuo vyro tėčio, kuris įsidarbinęs metalo apdirbimo įmonėje, namuose sumeistravo žvakidę. Ja susižavėję pažįstami paskatino tęsti tokių gaminių gamybą, šiandien asortimentą išplėtus iki itin populiarių šašlykinių, lauko virtuvių, kalviškų šviestuvų, vartų, tvorų ir viso kito, ką galima pagaminti iš metalo.
„Konkurencija kalvystės srityje yra, bet ji kitokia nei kokiam nors kitame versle. Kiekvienas kalvis ar metalo apdirbėjas turi savo braižą, stilistiką – kaip menininkas – ir žmogus renkasi individualiai, kas jam artima. Nors mums didelė garbė, kai mumis pasitiki miesteliai, miestai, kai galim papuošti jų aikštes, įvažiavimus. Tuomet jaučiam, kad sukuriam išliekamą vertę, nes šiandien ten renkasi žmonės ir tos tradicijos išliks ateities kartoms“, - veiklos užkulisius atskleis pašnekovė.
Trečiasis laidos siužetas papasakos apie Kaune įkurtą dukros ir mamos verslą – išskirtinį japonišką galvos SPA „Mizu“. Sykį pačių moterų išbandyta procedūra įkvėpė jas naujai veiklai, tokią terapinę patirtį atvežant ir į Lietuvą, kur klientams siūloma ne tik giluminio galvos odos valymo, plaukų priežiūros ir atpalaiduojančio masažo procedūra, bet ir ramybės pojūtis, kurio taip dažnai pritrūksta kasdienybėje.
„Tai nėra tik plaukų procedūra, tai ritualas, per kurį pabūni su savimi. Viskas prasideda nuo galvos analizės, toliau – masažai rankų, pečių, dekoltė srityje, kas dar labiau atpalaiduoja, nes per masažą paliečiami visi taškai, jog atrodo, kad net pirštų galiukai yra išmasažuoti. Mes didelį dėmesį skiriame klientų patirčiai, todėl nukopijuoti idėją galima, bet emocijos – niekaip nenukopijuosi“, - tikins verslo įkūrėjos Sonata Radomskė ir Ugnė Brazaitytė.
„Gyvenimas versle“ – jau šeštąjį sezoną skaičiuojanti laida, kurioje vedėja Milita Daikerytė pristatys ir atskleis šalyje veikiančių įdomiausių, populiariausių bei netikėčiausių verslų istorijas. Lietuva koja kojon žengia su pasauliniais inovacijų pokyčiais ir savo šalyje turi būrį kūrybingų, sumanių ir savo sritį išmanančių verslininkų, kurie suburdami profesionalias komandas gali didžiuotis atradę raktą į verslo sėkmę. Apie visą tai – kiekvieną šeštadienį, 17.30 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.
Laidos „Gyvenimas versle“ įrašus rasite čia:
https://www.lietuvosryto.tv/gyvenimas-versle
Laidos „Gyvenimas versle“ filmavimo akimirkos (Tomo Petrovskio/tomasfoto.lt nuotr.)